Diskho Nordic Tech Radius 600 X Rostfri Enkel med Korgventil & Vattenlås
Rek. pris 6 195 kr
4 956 kr
Se priset!

Radius 600 X Rostfri Enkel med Korgventil & Vattenlås
4 956 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Radius 600 X från Nordic Tech är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för 700 mm skåp. Radius 600 X levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Radius har en invändig radie på 10 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, isvetsning och planlimning.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Radius 600 X från Nordic Tech är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för 700 mm skåp. Radius 600 X levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Radius har en invändig radie på 10 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, isvetsning och planlimning.
Mått:
Yttermått: 640x440 mm
Innermått: 600x400 mm
Djup: 200 mm
Invändig hörnradie: 10 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Fördelar: Diskho Nordic Tech Radius 600 X Rostfri Enkel med Korgventil & Vattenlås
- Tillverkad i hållbart rostfritt stål
- Flexibel montering med flera alternativ
- Perfekt för 700 mm skåp
Yttermått: 640x440 mm
Innermått: 600x400 mm
Djup: 200 mm
Invändig hörnradie: 10 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Fördelar: Diskho Nordic Tech Radius 600 X Rostfri Enkel med Korgventil & Vattenlås
- Tillverkad i hållbart rostfritt stål
- Flexibel montering med flera alternativ
- Perfekt för 700 mm skåp
Dokument
Recensioner
AnonymVerifierad köpare
för 4 år sedanPerfekt storlek med bra utrymme. Inte upplevd några problem alls!
Ingrid EVerifierad köpare
för 5 år sedanHar ju längtat efter en riktigt stor diskho - och nu är den på plats! Är så nöjd! Får plats med plåtar, stekpannor och stor 12 liters kastrull utan krångel.... Det enda jag är besviken på är en fråga jag ställde, det tog ca 2 veckor innan svar kom.
+ Rymlig!
Svensson, JVerifierad köpare
för 5 år sedanStor, rymmer en hel bakplåt, robust men lite för lite avrinning.
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | Radius600X |
| Färg | Rostfri |
| Modell | Centrerad |
| Material | Rostfritt stål |
| Montering | Infällnad/Isvetsning/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 640 mm |
| Minsta skåpsbredd | 700 mm |
| Tjocklek | 12 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vändbar | Nej |
| Diskho | Enkel |
| Serie | Radius |
| Typ | Diskho |
| Låddjup | 200 mm |
| Djup | 440 mm |
| EAN-nr | 7350026784150 |


