Utslagsback Intra GUB3
fr.4 248 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Utslagsback GUB3 från Intra är en utslagsback i rostfritt stål för väggmontering. Backen levereras med konsol, galler, stänkskydd, monterad 1 1/2” ventil med sil. Den är färdig att montera på vägg och med monteringsmall. Pluggar och skruvar medföljer.
Varumärke
IntraBeskrivning
Utslagsback GUB3 från Intra är en utslagsback i rostfritt stål för väggmontering. Backen levereras med konsol, galler, stänkskydd, monterad 1 1/2” ventil med sil. Den är färdig att montera på vägg och med monteringsmall. Pluggar och skruvar medföljer.
Övrigt
- Utvändiga mått: 455x340x412 mm
- Låda: 400x290x217 mm
- Material: AISI 304
- Materialtjocklek: 0,9 mm
- Monteringshöjd: 500 mm
Installation
Ventil och stödkonsol är monterad på utslagsbacken från leverantören. Tejpa monteringsanvisningen på väggen och borra hål enligt denna. Fäst de två nedre skruvarna i väggen och placera utslagsbacken i fästanordningen. Dra åt skruvarna i stödkonsolen innan övriga skruvar dras åt.
- Utvändiga mått: 455x340x412 mm
- Låda: 400x290x217 mm
- Material: AISI 304
- Materialtjocklek: 0,9 mm
- Monteringshöjd: 500 mm
Installation
Ventil och stödkonsol är monterad på utslagsbacken från leverantören. Tejpa monteringsanvisningen på väggen och borra hål enligt denna. Fäst de två nedre skruvarna i väggen och placera utslagsbacken i fästanordningen. Dra åt skruvarna i stödkonsolen innan övriga skruvar dras åt.
Egenskaper
| Varumärke | Intra |
| Färg | Rostfri |
| Djup | 340 mm |
| Höjd | 412 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Låddjup | 217 mm |
| Produkttyp | Utslagsback |
| Bredd | 455 mm |
| Utförande | Med bräddavlopp, Utan bräddavlopp |
