Utslagsback Intra L1
6 836 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Utslagsback L1 från Intra är en laboratorielåda i rostfritt stål för väggmontering. Backen levereras med stänkskydd, stödkonsol och 3 1/2" x 2" avloppsventil med propp och bräddavlopp. Skruvar och pluggar medföljer.
Varumärke
IntraBeskrivning
Utslagsback L1 från Intra är en laboratorielåda i rostfritt stål för väggmontering. Backen levereras med stänkskydd, stödkonsol och 3 1/2" x 2" avloppsventil med propp och bräddavlopp. Skruvar och pluggar medföljer.
Övrigt
- Utvändiga mått: 490x390x370 mm
- Låda: 440x340x175 mm
- Avloppsdimension: 95 mm
- Material: AISI 304
- Materialtjocklek: 0,9 mm
- Monteringshöjd: 500 mm
Installation
Ventil och konsol monteras i utslagsbacken. Utslagsbacken fästs därefter mot väggen genom de två monteringshålen i stödkonsolen samt monteringshål i backens uppvikta del mot väggen. Väggpanelen fästs parallellt mot den uppvikta delen, samt i två monteringshål i panelens övre hörn.
- Utvändiga mått: 490x390x370 mm
- Låda: 440x340x175 mm
- Avloppsdimension: 95 mm
- Material: AISI 304
- Materialtjocklek: 0,9 mm
- Monteringshöjd: 500 mm
Installation
Ventil och konsol monteras i utslagsbacken. Utslagsbacken fästs därefter mot väggen genom de två monteringshålen i stödkonsolen samt monteringshål i backens uppvikta del mot väggen. Väggpanelen fästs parallellt mot den uppvikta delen, samt i två monteringshål i panelens övre hörn.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Intra |
| Art.Nr. | L1 |
| Färg | Rostfri |
| Djup | 390 mm |
| Höjd | 370 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Låddjup | 175 mm |
| Produkttyp | Utslagsback |
| Bredd | 490 mm |
| RSK-nr | 8017801 |
| EAN-nr | 7055570001127 |
