Köksblandare FM Mattsson 9000 160 cc Engreppsblandare med Svängbar Pip
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

9000 160 cc Engreppsblandare med Svängbar Pip

Beskrivning
- Mjukstängande med keramisk avstängning
- Med pluggad anslutning för extra vattenuttag
- Omställbart mellan kv och vv, inställt på kv
- Med pipen svängbar 110°
- 2-håls 160 c/c
- För hål i diskbänk Ø23 mm
- Piputsprång: 250 mm
Fördelar: Köksblandare FM Mattsson 9000 160 cc Engreppsblandare med Svängbar Pip
- Traditionell formgivning med mjukstängning
- Keramisk tätning för längre livslängd
- Anpassad för diskbänkar med två hål
Dokument
Recensioner
Hade en likadan med dåliga packningar. bara att byta ut och jag är helt nöjd.
Tänk att en så gammal produkt saluförs fortfarande! Nu fick köket ett lyft från 60-tal till 90-tal.
bra och tillförlitlig produkt som passar till äldre diskbänkar
därför att den passar perfekt inget att klaga vi norrlänningarnklagar inte i onödan kommer annlita er i fortsättningen tack
Passade perfekt och var dessutom lätt att montera.
Bästa blandaren. Två separata röringångar. Passar i vårt kök. Snabb leverans. Bra pris.
Förra blandaren läckte så bara till att köpa ny. Mattsons blandare på topp.
Den verkar var riktigt rejäl. Snygg är den också så nu blev jag inspirerad att hålla rent på diskbänken utav bara farten!
Hade en lika dan modell fast äldre. Passade med befintliga rörkopplingar så jag kunde montera dit blandaren själv. Mycket nöjd med den nya.
Än så länge är den mycket bra. Hoppas den håller. mvh.Lars-Erik Wikström
Den enda som jag hittade som passar Snygg, fungerar bra
Smidig och bra !
Alldeles utmärkt, mycket lättmonterad.
Mycket bra, lätt att styra mm.
den var lätt att montera jättebra
Bra klassisk kökskran!
Köper kvalitet, viktigt när det gäller vatten
Lätt o montera själv , passade bra eftersom vi hade samma tidigare, behövde inte göra ändringar, tycker om modellen
Gör det den ska! :)
Snygg och stadig ersättning till den gamla diskbänksblandaren med två håls genomföringar! Den enda jag kunde hitta på marknaden! Fin funktion! FM Mattsson kvalitet och utan för mycket tillkrånglad "teknik-lull"!!!
Hög kvalitet. Den förra har hållit i över 20 år. Förbättrad svängvinkel. Lätt att installera i vårt femtiotalskök.
funkar bra, snabb leverans
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9120-0000 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Krom |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Serie | 9000 |
| Typ | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Piputsprång | 250 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Höjd | 300 mm |
| RSK-nr | 8308727 |
| EAN-nr | 7319049120024 |

