Köksblandare Mora Cera K5med diskmaskinsavst
Rek. pris 3 944 kr
2 054 kr
Se priset!
Vald variant
Diskmaskinsavstängning:
Ja
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Cera K5
med diskmaskinsavst
2 054 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Cera K5 från Mora med/utan diskmaskinsavstängning. Köket har tagit över som sällskapsyta och kreativ verkstad för hela familjen. En modern köksblandare måste se bra ut, fungera felfritt och dessutom bidra till god hygien och hög säkerhet - Mora Cera uppfyller dessa krav.
Varumärke
MoraBeskrivning
Köksblandare Cera K5 från Mora med/utan diskmaskinsavstängning. Köket har tagit över som sällskapsyta och kreativ verkstad för hela familjen. En modern köksblandare måste se bra ut, fungera felfritt och dessutom bidra till god hygien och hög säkerhet - Mora Cera uppfyller dessa krav.
Övrigt:
- ESS Mora är ett energisparsystem. Med spaken i läget rakt fram kommer alltid kallt vatten, då de flesta tycker att det är enklast att öppna/stänga i detta läge. Detta gör att man vid korta tappningar undviker att dra upp varmvatten i rören som sedan står och kallnar till ingen nytta.
- Mjukstängning med keramisk tätning.
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
- Eco (Energi- och vattenbesparande strålsamlare 9 l/min).
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®.
- Svängbar pip 60°, 85°, 110° eller 360°.
- Godkänd av svenska reumatikerförbundet.
- Håltagning Ø32-37 mmMora ESS.
- ESS Mora är ett energisparsystem. Med spaken i läget rakt fram kommer alltid kallt vatten, då de flesta tycker att det är enklast att öppna/stänga i detta läge. Detta gör att man vid korta tappningar undviker att dra upp varmvatten i rören som sedan står och kallnar till ingen nytta.
- Mjukstängning med keramisk tätning.
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
- Eco (Energi- och vattenbesparande strålsamlare 9 l/min).
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®.
- Svängbar pip 60°, 85°, 110° eller 360°.
- Godkänd av svenska reumatikerförbundet.
- Håltagning Ø32-37 mmMora ESS.
Dokument
Recensioner
Marem AVerifierad köpare
för 1 år sedanJag valde den produkten för att jag hade den förut och nöjd med det märke
+ Produkten är väldig bra och är jätte nöjd med den
- Ingen negativ upplever jag
AlexVerifierad köpare
för 2 år sedanBra blandare men beställ inte installation till för det fungerade verkligen inte i Stockholm.
Bengt-Olof SVerifierad köpare
för 7 år sedanMotsvarade helt mina förväntningar. Moras bilder visar väl hur kranen ska installeras samt hur man gör service.
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 242150 |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Svängbar Pip | Ja |
| Piputsprång | 237 mm |
| Höjd | 391 mm |
| Färg | Krom |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Funktion | Ecosafe, ESS |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Serie | Cera |
| Typ | Köksblandare |
| RSK-nr | 8318197 |
| EAN-nr | 7391887233814 |

