Köksblandare Tapwell Ringo RIN 184
fr.2 771 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ringo RIN 184
2 771 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Tapwell Ringo RIN 184 är en stilren köksblandare med diskmaskinsavstängning. Den har en hög och svängbar pip som underlättar arbetet i köket.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Köksblandare Tapwell Ringo RIN 184 är en stilren köksblandare med diskmaskinsavstängning. Den har en hög och svängbar pip som underlättar arbetet i köket.
Tapwell lägger all tillverkning i Italien, som är världsledande när det gäller teknik, material och design. Tillsammans med Tapwells stora kännedom om svenska byggnormer, installationsmetoder och konsumentönskemål – och deras förmåga att översätta dessa i tydliga kravspecifikationer – kan resultatet bara bli ett: hög kvalitet och innovativ design till bra priser.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandaren renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandaren renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Recensioner
Ilona AVerifierad köpare
för 1 år sedanJag insåg efter monteringen att spaken och diskmaskinsratten hamnar delvis ovanför diskhoarna och är ibland i vägen för disken. Tänkte inte heller på att spaken är på höger sida, då blir det inte så ergonomiskt för mig som är vänsterhänt. Tyckte bara vid första ögonkastet att designen var snygg. Gillar också den stora diskmaskinsratten, som är lättåtkomlig, jmf med den traditionella lilla som brukar sitta trångt under utloppspipen.
+ Lättåtkomlig Diskmaskinsvred
- Blandarhuset delvis täcker diskho
Maria HVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg och bra.
+ Snygg
CinaVerifierad köpare
för 5 år sedanSom jag förväntat mig Bra
Rickard TVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och skön att använda. Passar bra med.blanco dalago i svart antracit. Färgen hade börjat chippa på vredet när.vi fick den och.vi hoppas det inte förvärras.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 337148T |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Mässing |
| Serie | Ringo |
| Typ | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Piputsprång | 238 mm |
| Höjd | 371 mm |
| Färg | Black Chrome, Borstad Nickel, Krom, Svart Matt |
| Anslutning | G 3/8, Ø10 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4230662 |
