Transformator Östberg Vrtec5,0 A
5 950 kr
2 975 krSpara 50 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
170 mm
Utförande:
5,0 A
Denna produkt säljs inte separat utan går endast att köpa tillsammans med andra produkter.

Vrtec
5,0 A
2 975 kr
Lagervara
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

VRTE för AC-motorer. För manuell spänningsreglering i fem fasta spänningssteg med 0-läge. För varvtalsreglering av spänningsreglerbara enfasmotorer. Regleringen sker med hjälp av omkopplaren på kåpans front. Driftindikeringslampa finns på kåpan. Kapslingen är tillverkad av PVC.
Varumärke
ÖstbergBeskrivning
VRTE för AC-motorer. För manuell spänningsreglering i fem fasta spänningssteg med 0-läge. För varvtalsreglering av spänningsreglerbara enfasmotorer. Regleringen sker med hjälp av omkopplaren på kåpans front. Driftindikeringslampa finns på kåpan. Kapslingen är tillverkad av PVC.
Frekvens 50 alternativt 60 Hz. Utgående spänningar 80 V, 110 V, 140 V, 170 V, 190 V och 230 V.OBS! VRTE C stöder inte 190V utgående spänning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Östberg |
| Art.Nr. | 9500032 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 170 mm |
| Höjd | 255 mm |
| Djup | 140 mm |
| Serie | VRTE |
| Material | PVC |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP54 |
| Vikt | 5,4 kg |
| Utförande | 5,0 A |
| EAN-nr | 7331445016459 |

