Dränkbar Pump AL-KO Drain 7000 Classic
Rek. pris 1 049 kr
624 kr
Se priset!

Drain 7000 Classic
624 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dränkbar pump för smutsigt vatten. Effektstark och solid. Flödesmängder upp till 7 000 l/t. Garanterat genomflöde tack vare konstruktionen på Vortex-pumphjulet. Universell vinkelanslutning ingår. Kompakt och tillförlitlig.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
Dränkbar pump för smutsigt vatten. Effektstark och solid. Flödesmängder upp till 7 000 l/t. Garanterat genomflöde tack vare konstruktionen på Vortex-pumphjulet. Universell vinkelanslutning ingår. Kompakt och tillförlitlig.
Dokument
Recensioner
MagnusVerifierad köpare
för 5 månader sedanHar haft en likadan tidigare och vet att den fungerar
+ stadig jämfört med konkurrenterna
KalleVerifierad köpare
för 5 månader sedanPassar perfekt till ändamålet
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 112821 |
| Utförande | Smutsigt vatten |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Dränkbar pump |
| Kabellängd | 10 m |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 308 mm |
| Längd | 213 mm |
| Max Temperatur | 35 °c |
| Effekt/prestanda | 350 W |
| Vikt | 4,4 kg |
| Bredd | 152 mm |
| EAN-nr | 4003718042689 |

