Dränkbar Pump AL-KO SUB 13000 DS Premium
Rek. pris 1 695 kr
1 466 kr
Se priset!

SUB 13000 DS Premium
1 466 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dränkbar pump perfekt vid utpumpning av pooler, cisterner, brunnar eller översvämmade källare. Robust, behändig och effektstark. Ytsugning till 3 mm. Med flödesmängder på upp till 10.500 l/h. Perfekt vid utpumpning av pooler, cisterner, brunnar eller översvämmade källare. Med reglerbar pumpfot och integrerad flottör.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
Dränkbar pump perfekt vid utpumpning av pooler, cisterner, brunnar eller översvämmade källare. Robust, behändig och effektstark. Ytsugning till 3 mm. Med flödesmängder på upp till 10.500 l/h. Perfekt vid utpumpning av pooler, cisterner, brunnar eller översvämmade källare. Med reglerbar pumpfot och integrerad flottör.
Motortyp: Elektrisk
Ytsugning till: 3 mm
Max. nedsänkningsdjup: 5 m
Max. Tryckhöjd: 8 m
Max. kapacitet: 10 500 l/t
Pumputgång: G 1,25" (41,9 mm) Ø
Ytsugning: Ja
Ytsugning till: 3 mm
Max. nedsänkningsdjup: 5 m
Max. Tryckhöjd: 8 m
Max. kapacitet: 10 500 l/t
Pumputgång: G 1,25" (41,9 mm) Ø
Ytsugning: Ja
Recensioner
Göran WVerifierad köpare
för 0 månader sedanDen var enkel att beställa och fungerade direkt.
+ integrerad flottör
Stefan ÅVerifierad köpare
för 3 månader sedanFlottören hakar upp sig ibland
Karl M BVerifierad köpare
för 7 år sedanBara använt den ett kort tag, men den fungerar perfekt. Passade väldigt bra i det trånga utrymme där den skulle användas
Roger J GVerifierad köpare
för 7 år sedanBra funktion, smidig och effektiv.
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 112829 |
| Utförande | Rent vatten |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Dränkbar pump |
| Kabellängd | 10 m |
| Höjd | 310 mm |
| Längd | 227 mm |
| Effekt/prestanda | 650 W |
| Vikt | 6 kg |
| Bredd | 190 mm |
| EAN-nr | 4003718042764 |


