Hydroforpump AL-KO HW 3600 Easy
Rek. pris 3 349 kr
2 163 kr
Se priset!
SugslangSugslang AL-KO Komplett 7 Meter
572 kr
HW 3600 Easy
2 163 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hydroforpump AL-KO HW 3600 är anpassad för helautomatisk vattenförsörjning samt bevattning. Den är energi-, sug- och flödeseffektiv på grund av det integrerade Venturi systemet.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
Hydroforpump AL-KO HW 3600 är anpassad för helautomatisk vattenförsörjning samt bevattning. Den är energi-, sug- och flödeseffektiv på grund av det integrerade Venturi systemet.
HW 3600 är utrustad med stort XXL-filter för att skydda pumpen och rena vattnet. Torrkörningsskyddet ger en lång livslängd och om vattnet tar slut stannar pumpen. Utsatta delar är ordentligt skyddade med keramiska packningar vid motoraxel. Hydroforpumpen har mässingsanslutnngar för att undvika läckage.
Specifikationer
- Max kapacitet l/t 3 600
- Max sughöjd: 8 m
- Antal pumphjul: 1 st
- Till- / frånkopplingstryck: 1,5 / 2,8 bar
- Volym trycktank: 17 l
- Gängor: Ø G 1" (33,3 mm)
Specifikationer
- Max kapacitet l/t 3 600
- Max sughöjd: 8 m
- Antal pumphjul: 1 st
- Till- / frånkopplingstryck: 1,5 / 2,8 bar
- Volym trycktank: 17 l
- Gängor: Ø G 1" (33,3 mm)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113798 |
| Max Tryck | 3,8 bar |
| Effekt/prestanda | 850 W |
| Driftkälla | El |
| Serie | Easy |
| Produkttyp | Hydroforpump |
| Vikt | 12,6 kg |
| EAN-nr | 4003718060829 |
