Länspump Byggström 85 l/min
4 575 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Länspump 85 l/min från Malmbergs är en dränkbar pump för uppsugning av rent eller lätt smutsat ytvatten ner till 1 mm ovan golvytan. Denna pump är perfekt för tömning av plana ytor där sump saknas, t.ex. garage, källare m.m. Med ett robust pumphus av gjutjärn är pumpen speciellt lämpad för byggarbetsplatser och andra tuffa miljöer. Utloppet kan vinklas horisontellt eller vertikalt beroende på användningsområde. Den levereras med 6 m anslutningskabel med stickpropp och 6 m rep. Max tryckhöjd: 10 m.
Varumärke
ByggströmBeskrivning
Länspump 85 l/min från Malmbergs är en dränkbar pump för uppsugning av rent eller lätt smutsat ytvatten ner till 1 mm ovan golvytan. Denna pump är perfekt för tömning av plana ytor där sump saknas, t.ex. garage, källare m.m. Med ett robust pumphus av gjutjärn är pumpen speciellt lämpad för byggarbetsplatser och andra tuffa miljöer. Utloppet kan vinklas horisontellt eller vertikalt beroende på användningsområde. Den levereras med 6 m anslutningskabel med stickpropp och 6 m rep. Max tryckhöjd: 10 m.
Egenskaper
| Varumärke | Byggström |
| Art.Nr. | 8879253 |
| Färg | Röd |
| Utförande | Rent och Smutsigt vatten |
| Driftkälla | El |
| Typ | Länspump |
| Kabellängd | 6 m |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 192 mm |
| Höjd | 330 mm |
| Effekt | 450 W |
| Vikt | 12 kg |
| EAN-nr | 7392529126273 |


