Pumppaket Grundfos SP
Rek. pris 27 486 kr
fr.15 423 kr
Se priset!
Välj variant

SP
15 423 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Pumppaket för rent och kallt vatten. Pumpen är tillverkad i rostfritt stål och är försedd med inbyggd backventil. För flöden till och med 160 m3/h och tryck upp till 500 mvpAggregatets utvändiga diameter, inklusive kabel är 101 mm. För minsta borrhålsdiameter 104 mm.
Varumärke
GrundfosBeskrivning
Pumppaket för rent och kallt vatten. Pumpen är tillverkad i rostfritt stål och är försedd med inbyggd backventil. För flöden till och med 160 m3/h och tryck upp till 500 mvpAggregatets utvändiga diameter, inklusive kabel är 101 mm. För minsta borrhålsdiameter 104 mm.
Pumppaket med märkström 1,4 A och motoreffekt på 0,37 W.
Pumppaketet innehåller:
- 1st. Pump SP1A-14
- 1st. Kabel 50m med skarvkoppling
- 1st. Gummiklamma
- 1st. Wire (55mtr)
- 2st. Låsbleck
- 1st. Kontaktormotorskydd
Pumppaketet innehåller:
- 1st. Pump SP1A-14
- 1st. Kabel 50m med skarvkoppling
- 1st. Gummiklamma
- 1st. Wire (55mtr)
- 2st. Låsbleck
- 1st. Kontaktormotorskydd
Egenskaper
| Varumärke | Grundfos |
| Färg | Flerfärgad |
| Funktion | Förbrukningsvatten, sänkpump |
| IP-Klassning | IP68 |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | SP |
| Produkttyp | Pumppaket |
| Spänning | 400 V |
| Dimension | Rp32 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 91350114, 91350118, 91350121, 91350128, 91350218 |
| Utförande | 110m kabel, 50m kabel, 70m kabel, 80m kabel, 90m kabel |
| Effekt/prestanda | 370, 550, 750 W |
