Vattenutkastare FM Mattsson med Nyckel
Rek. pris 2 580 kr
fr.1 497 kr
Se priset!
Välj variant

med Nyckel
1 497 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vattenutkastare FM Mattsson med Nyckel, vattenutkastaren dränerar sig själv och när du stänger av ditt vatten framåt hösten så är utkastaren frostsäker om du har demonterat trädgårdsslangen och snabbkopplingen.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Vattenutkastare FM Mattsson med Nyckel, vattenutkastaren dränerar sig själv och när du stänger av ditt vatten framåt hösten så är utkastaren frostsäker om du har demonterat trädgårdsslangen och snabbkopplingen.
Med nyckel och typgodkänd backventil.
Väggbricka: Höjd 106 mm, Bredd 66 mm, Skruvhål diagonalt.
Teknisk data
- Diameter väggenomföring: 18 mm
- Automatisk dränering: Ja
- Mått gänganslutning utlopp: 1/2"
- Ytskydd: Förkromad
- Anslutning tillopp: Utvändig gänga
- Anslutningsdimension tillopp: 1/2"
- Med väggplatta: Ja
- Manövrering: Nyckel
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Utloppsmunstycke: Utvändig gänga
Väggbricka: Höjd 106 mm, Bredd 66 mm, Skruvhål diagonalt.
Teknisk data
- Diameter väggenomföring: 18 mm
- Automatisk dränering: Ja
- Mått gänganslutning utlopp: 1/2"
- Ytskydd: Förkromad
- Anslutning tillopp: Utvändig gänga
- Anslutningsdimension tillopp: 1/2"
- Med väggplatta: Ja
- Manövrering: Nyckel
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Utloppsmunstycke: Utvändig gänga
Recensioner
Ulf JVerifierad köpare
för 0 månader sedanFunkar jättebra. Snabb leverans.
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Produkttyp | Vattenutkastare |
| Material | Mässing |
| Anslutning | G 1/2 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 106 mm |
| Bredd | 66 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Väggtjocklek | Max 1000, Max 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 42930600, 42931000 |


