Vattenutkastare FM Mattsson med RattFör väggtjocklek max 600 mm
Rek. pris 2 621 kr
1 510 kr
Se priset!

med Ratt
För väggtjocklek max 600 mm
1 510 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vattenutkastare FM Mattsson med Ratt, vattenutkastaren dränerar sig själv och när du stänger av ditt vatten framåt hösten så är utkastaren frostsäker om du har demonterat trädgårdsslangen och snabbkopplingen.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Vattenutkastare FM Mattsson med Ratt, vattenutkastaren dränerar sig själv och när du stänger av ditt vatten framåt hösten så är utkastaren frostsäker om du har demonterat trädgårdsslangen och snabbkopplingen.
Med nyckel och typgodkänd backventil.
Väggbricka: Höjd 106 mm, Bredd 66 mm, Skruvhål diagonalt.
Teknisk data
- Anslutningsdimension tillopp: 1/2"
- Anslutning tillopp: Utvändig gänga
- Mått gänganslutning utlopp (tum): 1/2"
- Med väggplatta: Ja
- Automatisk dränering: Ja
- Manövrering: Ratt
- Ytskydd: Förkromad
- Diameter väggenomföring: 18
- Separat spindelgenomföring: Nej
- Med blandningsfunktion för kall- och varmvatten: Nej
- Utloppsmunstycke: Utvändig gänga
Väggbricka: Höjd 106 mm, Bredd 66 mm, Skruvhål diagonalt.
Teknisk data
- Anslutningsdimension tillopp: 1/2"
- Anslutning tillopp: Utvändig gänga
- Mått gänganslutning utlopp (tum): 1/2"
- Med väggplatta: Ja
- Automatisk dränering: Ja
- Manövrering: Ratt
- Ytskydd: Förkromad
- Diameter väggenomföring: 18
- Separat spindelgenomföring: Nej
- Med blandningsfunktion för kall- och varmvatten: Nej
- Utloppsmunstycke: Utvändig gänga
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 4316699V |
| Produkttyp | Vattenutkastare |
| Material | Mässing |
| Anslutning | G 1/2 |
| Väggtjocklek | Max 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 42930610 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 106 mm |
| Bredd | 66 mm |
| Diameter | 18 mm |
| RSK-nr | 4316699 |
| EAN-nr | 7391887240423 |



