Vattenutkastare FM Mattsson med Vakuumventil och RattFör väggtjocklek max 600 mm
Rek. pris 2 934 kr
1 718 kr
Se priset!
Vald variant
Väggtjocklek:
Max 600 mm

med Vakuumventil och Ratt
För väggtjocklek max 600 mm
1 718 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Vattenutkastare, trädgårdskran med vakuumventil och ratt. Är fryssäker även om slang är ansluten.
Teknisk data
- Självdränerande och därmed frostsäker
- Med vakuumventil och ratt
- Med typgodkänd backventil
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Väggbricka: Höjd 106 mm, bredd 66 mm, skruvhål diagonalt
- Återströmmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Självdränerande och därmed frostsäker
- Med vakuumventil och ratt
- Med typgodkänd backventil
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Väggbricka: Höjd 106 mm, bredd 66 mm, skruvhål diagonalt
- Återströmmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 4316704V |
| Tillverkarens Art.Nr. | 42940610 |
| Väggtjocklek | Max 600 mm |
| Höjd | 106 mm |
| Bredd | 66 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Typ | Vattenutkastare |
| Material | Mässing |
| Anslutning | G 1/2 |
| Färg | Krom |
| RSK-nr | 4316704 |
| EAN-nr | 7391887240478 |



