Terrasstrappa PLUS 180 cm
fr.2 995 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-05-15
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En bred trappa är mycket mer än ett praktiskt inslag i ditt uterum. Den är nästan en möbel i sig, som inbjuder till vila och avkoppling, ensam eller tillsammans med dina nära och kära. Med vangstycken i tryckimpregnerat trä kan du ta genvägar i ditt trapprojekt, eftersom vi redan har gjort beräkningarna åt dig med stegbredd och lutning. Terrasstrappekitet innehåller allt du behöver för att bygga en terrasstrappa i trä till din uteplats - vangstycken , trappstegsbrädor, fästen och skruvar. Sedan kan du börja förvandla din trädgård till den skönaste utemiljön där du vill tillbringa all din tid.
Varumärke
PLUSBeskrivning
En bred trappa är mycket mer än ett praktiskt inslag i ditt uterum. Den är nästan en möbel i sig, som inbjuder till vila och avkoppling, ensam eller tillsammans med dina nära och kära. Med vangstycken i tryckimpregnerat trä kan du ta genvägar i ditt trapprojekt, eftersom vi redan har gjort beräkningarna åt dig med stegbredd och lutning. Terrasstrappekitet innehåller allt du behöver för att bygga en terrasstrappa i trä till din uteplats - vangstycken , trappstegsbrädor, fästen och skruvar. Sedan kan du börja förvandla din trädgård till den skönaste utemiljön där du vill tillbringa all din tid.
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 525541-1P |
| Höjd | 420, 550, 680 mm |
| Färg | Tryckimpregnerat |
| Material | Furu |
| Yta | Tryckimpregnerat |
| Typ | Terrasstrappa |
| Bredd | 1800 mm |
| Utförande | 3-steg, 4-steg, 5-steg |
| Djup | 1180, 1570, 1960 mm |
| Antal Steg | 3, 4, 5 st |
| Vikt | 21,59, 71,12, 94,15 kg |
