Terrasstrappa PLUS 34,2-180 Grader 5464
fr.2 124 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-05-15
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En terrasstrappa är mycket mer än ett praktiskt inslag i ditt uterum. Den är nästan en möbel i sig som inbjuder till vila och avkoppling, ensam eller tillsammans med nära och kära. Med vangstycken i stål kan du bygga en trappa med ett mer svävande utseende - och minska kostnaderna för ditt trappprojekt, eftersom vi redan har gjort beräkningarna åt dig med stegbredd och lutning. Terrasstrappekitet innehåller allt du behöver för att bygga en terrasstrappa i trä till din uteplats - trappräcken i stål, stegbrädor, beslag och skruvar. Sedan kan du börja förvandla din trädgård till den skönaste utemiljön där du vill tillbringa all din tid.
Varumärke
PLUSBeskrivning
En terrasstrappa är mycket mer än ett praktiskt inslag i ditt uterum. Den är nästan en möbel i sig som inbjuder till vila och avkoppling, ensam eller tillsammans med nära och kära. Med vangstycken i stål kan du bygga en trappa med ett mer svävande utseende - och minska kostnaderna för ditt trappprojekt, eftersom vi redan har gjort beräkningarna åt dig med stegbredd och lutning. Terrasstrappekitet innehåller allt du behöver för att bygga en terrasstrappa i trä till din uteplats - trappräcken i stål, stegbrädor, beslag och skruvar. Sedan kan du börja förvandla din trädgård till den skönaste utemiljön där du vill tillbringa all din tid.
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 546421-1P |
| Höjd | 370, 540, 710, 880, 1050, 1220 mm |
| Material | Furu/Stål |
| Yta | Tryckimpregnerat/Varmgalvaniserat |
| Typ | Terrasstrappa |
| Bredd | 1800 mm |
| Utförande | 2-steg, 3-steg, 4-steg, 5-steg, 6-steg, 7-steg |
| Djup | 540, 790, 1040, 1290, 1540, 1790 mm |
| Antal Steg | 2, 3, 4, 5, 6, 7 st |
| Vikt | 82,22, 92,75, 32,248, 48,772, 65,296, 103,268 kg |
