Förråd Palmako Dan 10,0 m2Impregnerad transparent
26 204 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Dan 10,0 m2
Impregnerad transparent
26 204 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dan är ett mycket prisvärt förråd som finns i flera storlekar, från det minsta på 4,6 m2 till ett rejält tvårumsförråd på sammanlagt 14,2 m2. Perfekt till förvaring för dina trädgårdsredskap, trädgårdsmöbler, cyklar och övriga säsongsbetonade saker som kräver en säker och skyddad förvaring. Pardörren gör det enkelt att ta in och ut även stora redskap och saker. Med både fönster och vindskivor har förrådet ett mysigt uttryck som med rätt färgsättning kommer passa in perfekt i din trädgård.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Dan är ett mycket prisvärt förråd som finns i flera storlekar, från det minsta på 4,6 m2 till ett rejält tvårumsförråd på sammanlagt 14,2 m2. Perfekt till förvaring för dina trädgårdsredskap, trädgårdsmöbler, cyklar och övriga säsongsbetonade saker som kräver en säker och skyddad förvaring. Pardörren gör det enkelt att ta in och ut även stora redskap och saker. Med både fönster och vindskivor har förrådet ett mysigt uttryck som med rätt färgsättning kommer passa in perfekt i din trädgård.
Förrådet är tillverkat i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena. Förrådet levereras i en komplett byggsats av färdiga väggelement och med alla nödvändiga fästelement. Alla övriga detaljer är självklart färdigkapade så att du själv enkelt ska kunna bygga ihop ditt förråd.
Förrådet har 5 års garanti.
Detta ingår
- Golvbjälklag
- 16 mm hyvlad råspont till tak och golv
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 2 st ytterdörr
- Monteringssats
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Förrådet har 5 års garanti.
Detta ingår
- Golvbjälklag
- 16 mm hyvlad råspont till tak och golv
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 2 st ytterdörr
- Monteringssats
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101208 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Area | 10,1 m² |
| Altan | Nej |
| Längd | 2730 mm |
| Höjd | 2200 mm |
| Bredd | 3700 mm |
| Utförande | Timrad |
| Produkttyp | Förråd |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 16 mm |
| Golvyta | 9,9 |
| Glas | Plexiglas |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142053560 |












