Sidotak Biohort HighLIne H5 S 150x315 cm
Rek. pris 19 852 kr
fr.16 167 kr
Se priset!
Välj variant

HighLIne H5 S 150x315 cm
16 167 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sidotaket kan fästas på boden HighLine® (från storlek H2 och uppåt) på sidan med hängrännan – antingen på ena eller båda sidorna. Den finns i två olika storlekar. Sidotaket S är 150 cm brett och storlek L är 282 cm. Stödbenen i aluminium är utrustade med fötter som kan justeras i höjdled. Stuprör ingår.
Varumärke
BiohortBeskrivning
Sidotaket kan fästas på boden HighLine® (från storlek H2 och uppåt) på sidan med hängrännan – antingen på ena eller båda sidorna. Den finns i två olika storlekar. Sidotaket S är 150 cm brett och storlek L är 282 cm. Stödbenen i aluminium är utrustade med fötter som kan justeras i höjdled. Stuprör ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Biohort |
| Höjd | 222 cm |
| Längd | 315 cm |
| Material | Stål/Aluminium |
| Max Snölast | 150 kg/m² |
| Takdesign | Platt tak |
| Typ | Sidotak |
| Vikt | 93,5 kg |
| Bredd | 150 cm |
| Färg | Metallic Kvartsgrå, Metallic Mörkgrå, Metallic Silver |
