Garage Palmako Roger 19,0 m2 med DörrGrå dippad
71 250 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Grå dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
sbs6 st SBS Takpapp Palmako 10 m
1 835 krunderlagspapp6 RLE Underlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
653 krtakavvattningTakavvattning 6000 mm för sadeltak 6000 mm
4 494 kr/frptakspikTakspik Palmako 1 kg
285 kr
Roger 19,0 m2 med Dörr
Grå dippad
71 250 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat garage från Palmako.
Garage med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Garaget har ett stort fönster med spröjs och en halvglasad enkeldörr även det med spröjs samt limträkarm, cylinderlås och en rostfri plåt som skyddar tröskeln. Denna modell av Roger garage levereras med garagedörr. 5 års garanti.
Detta ingår
- 19 mm hyvlat råsponttak
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- 1 st garagedörr
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, innervägg och golv ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- 19 mm hyvlat råsponttak
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- 1 st garagedörr
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, innervägg och golv ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102350 |
| Färg | Grå dippad |
| Area | 19,8 m2 |
| Höjd | 2,76 m |
| Längd | 5,5 m |
| Bredd | 3,6 m |
| Utförande | Timrad |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Material | Trä |
| Takdesign | Sadeltak |
| Typ | Enkelgarage |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 19 m2 |
| Höjd | 2760 mm |
| Längd | 5700 mm |
| Bredd | 3800 mm |
| EAN-nr | 4743142052846 |






