Garage Palmako Roger 28,4 m2 med TakskjutportBrun dippad
106 327 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Brun dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
TakavvattningTakavvattning Palmako för Sadeltak 6000 mm
4 494 kr/frpSBSSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krTillbehörDrivenhet Palmako för Garageport
7 708 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 kr
Roger 28,4 m2 med Takskjutport
Brun dippad
106 327 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Det spröjsade utåtgående parfönstret och den halvglasade dörren med limträkarm och cylinderlås är även försedd med rostfri plåt som skyddar tröskeln. Parfönstret och dörren är spröjsade och försedda med 2-glas och gummitätning.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102404 |
| Höjd | 3100 mm |
| Typ | Dubbelgarage |
| Utförande | Timrad |
| Längd | 5,1 m |
| Färg | Brun dippad |
| Längd | 5950 mm |
| Bredd | 5300 mm |
| Antal Dörrar | 3 st |
| Max Snölast | 1,1 kg/m² |
| Area | 29,3 m2 |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 28,4 m2 |
| Garanti | 5 år |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142053225 |








