Lusthus Palmako Hanna 14,1 m2
fr.66 343 kr
Se priset!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Hanna 14,1 m2
66 343 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat lusthus från Palmako.
Lusthus i nordisk gran som har 2-glasfönster som både är öppningsbara och spröjsad samt spröjsade pardörr med limträkarm och cylinderlås. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Obehandlat trä |
| Area | 14,7 m² |
| Utförande | Timrad |
| Produkttyp | Paviljong |
| Material | Trä |
| Höjd | 3710 mm |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 14,1 |
| Bredd | 4210 mm |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Paraplytak |
| Max Snölast | 1,3 kg/m² |
| Längd | 4210 mm |
| Altan | Nej |


