Paviljong Palmako Betty 25,0 m2
fr.53 603 kr
Se priset!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Betty 25,0 m2
53 603 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Paviljongen Betty är det perfekta inslaget för ännu mer trivsel i din trädgård. Med sin rejäla konstruktion och klassiska uttryck är Betty ett perfekt sätt att samla nära och kära. Betty fungerar som en praktisk uteplats som du enkelt kan placera på din tomt. Den öppna paviljongen har ett robust tak och en generös yta som gör det möjligt att samla familj och vänner. Paviljongen ringas in av ett klassiskt kryssräcke och blir en komplett härlig uteplats där taket skyddar från för mycket sol.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Paviljongen Betty är det perfekta inslaget för ännu mer trivsel i din trädgård. Med sin rejäla konstruktion och klassiska uttryck är Betty ett perfekt sätt att samla nära och kära. Betty fungerar som en praktisk uteplats som du enkelt kan placera på din tomt. Den öppna paviljongen har ett robust tak och en generös yta som gör det möjligt att samla familj och vänner. Paviljongen ringas in av ett klassiskt kryssräcke och blir en komplett härlig uteplats där taket skyddar från för mycket sol.
Paviljongen är tillverkad i limträ vilket gör att den behåller sin form och stabilitet. Det ger dessutom paviljongen en slät och fin yta som minimera risken för stickor. Materialet är tryckimpregnerat vilket gör den väderbeständig och hållbar under lång tid trots de tuffa svenska väderförhållandena. Paviljongen levereras i delar som enkelt monteras ihop och med alla nödvändiga fästelement inkluderade. Alla övriga detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Detta ingår
- 120x120 mm limträstolpar
- 19 mm hyvlad råspont
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Detta ingår
- 120x120 mm limträstolpar
- 19 mm hyvlad råspont
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Obehandlat trä, Vit |
| Area | 25 m² |
| Höjd | 3620 mm |
| Längd | 6,17 m |
| Material | Trä |
| Takdesign | Paraplytak |
| Produkttyp | Paviljong |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Bredd | 6170 mm |
| Längd | 4670 mm |
| Altan | Nej |

