Paviljong Palmako Lenna 8,3 m2 Set 301Behandling: Obehandlad
28 739 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
takavvattning 1 av 2Takavvattning 4000 mm för platt tak 4000 mm
2 267 kr/frputomhusgolvGolv Palmako Betty 9,0 m2/Bianca 9,0 m2 Brun Tryckimpregnerad
9 230 krunderlagspapp2 RLE Underlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
653 krsbs2 st SBS Takpapp Palmako 10 m
1 835 krtakspikTakspik Palmako 1 kg
285 kr
Lenna 8,3 m2 Set 301
Behandling: Obehandlad
28 739 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Njut av din fritid i vackert sommarhus i modern stil som är perfekt för att umgås under sommarmånaderna.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Njut av din fritid i vackert sommarhus i modern stil som är perfekt för att umgås under sommarmånaderna.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena.
Byggsats levereras med alla nödvändiga delar och fästelement inkluderade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Räcke på tre sidor.
Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 200 mm
Byggsats levereras med alla nödvändiga delar och fästelement inkluderade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Räcke på tre sidor.
Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 200 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 111286 |
| Färg | Obehandlad |
| Area | 9 m2 |
| Golvyta | 8,3 m2 |
| Höjd | 2450 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Total höjd | 245 cm |
| Bredd | 3000 mm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Utförande | Byggsats |
| För Taklutning | 0-15 grader ° |
| Material | Trä |
| Takdesign | Pulpettak |
| Takstorlek | 11,6 |
| Serie | Lenna |
| Typ | Paviljong |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Träslag | Gran |
| EAN-nr | 4743142023570 |




