Förråd Luoman Lillevilla Saarinen 6,8 m2
37 251 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
isoleringspaket golvIsoleringspaket Luoman För Golvet 1
5 190 krtakfeltTakfelt Luoman Paket 2
2 790 krisoleringspaket takIsoleringspaket Luoman För Taket 1
8 390 krtakfotsplåtTakfotsplåt Luoman 2
1 390 kr
Lillevilla Saarinen 6,8 m2
37 251 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lillevilla Saarinen är en traditionell och stadig gårdsbyggnad, som funkar bra som ett litet förråd. Lillevilla Saarinen har en timmertjocklek på 44 mm och ytan på 6,8 m 2 . Takåshöjden i denna modell är ca 2,42 meter.
Varumärke
LuomanBeskrivning
Lillevilla Saarinen är en traditionell och stadig gårdsbyggnad, som funkar bra som ett litet förråd. Lillevilla Saarinen har en timmertjocklek på 44 mm och ytan på 6,8 m 2 . Takåshöjden i denna modell är ca 2,42 meter.
Leveransinnehåll
Produktpaketet innehåller förutom stockar, dörren samt golv- och takbrädor även beslag, spikar och skruvar. Takmaterial ingår inte i leveransen. Golvbrädor är 21 mm tjocka. Som takmaterial rekommenderar vi takpapp, däremot shingel eller tegel rekommenderar vi inte. Takmaterialet måste läggas på omedelbart efter att byggnaden har uppförts. Delarna till stugan har maskinbearbetats på fabriken. Men det handlar ju om konstruktion, så reservera de vanligaste verktygen för montering, såsom måttband, vattenpass, hammare, såg, skruvdragare och borr.
Produktpaketet innehåller förutom stockar, dörren samt golv- och takbrädor även beslag, spikar och skruvar. Takmaterial ingår inte i leveransen. Golvbrädor är 21 mm tjocka. Som takmaterial rekommenderar vi takpapp, däremot shingel eller tegel rekommenderar vi inte. Takmaterialet måste läggas på omedelbart efter att byggnaden har uppförts. Delarna till stugan har maskinbearbetats på fabriken. Men det handlar ju om konstruktion, så reservera de vanligaste verktygen för montering, såsom måttband, vattenpass, hammare, såg, skruvdragare och borr.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Luoman |
| Art.Nr. | 0144 26 26 00 |
| Färg | Obehandlad |
| Area | 6,8 m2 |
| Utförande | Lösvirke |
| Material | Trä |
| Takdesign | Pulpettak |
| Typ | Förråd |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Höjd | 2420 mm |
| Längd | 2600 mm |
| Loft | Nej |
| Altan | Nej |
| Antal Rum | 1 st |
| Bredd | 2600 mm |
| EAN-nr | 6418635041222 |
