Stuga Palmako Britta 19,7 m2Impregnerad transparent
63 259 kr
60 096 krSänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Britta 19,7 m2
Impregnerad transparent
60 096 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Uthuset Lea med raka linjerna skapar ett modernt uttryck och blir ett stilfullt inslag i din trädgård. Uthuset knuttimras med 44mm tjocka väggar och har en glasad vikdörr med fönster ända ner till golvet. Med den 265cm breda dörröppningen kan du sudda gränsen mellan inne och ute. En modern liten pärla som skapar utrymme för att samla nära och kära i din trädgård.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Uthuset Lea med raka linjerna skapar ett modernt uttryck och blir ett stilfullt inslag i din trädgård. Uthuset knuttimras med 44mm tjocka väggar och har en glasad vikdörr med fönster ända ner till golvet. Med den 265cm breda dörröppningen kan du sudda gränsen mellan inne och ute. En modern liten pärla som skapar utrymme för att samla nära och kära i din trädgård.
Stuga av 40 mm knuttimmer, vindtäta dubbelhaksknutar och 132 cm takutsprång över entrén. Stugan har ett spröjsat enkelfönster med vrid- och tippfunktion samt en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102264 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Area | 20,4 m2 |
| Altan | Nej |
| Längd | 5000 mm |
| Höjd | 2700 mm |
| Bredd | 4450 mm |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 40 mm |
| Golvyta | 19,7 m2 |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142050781 |





