Stuga Palmako Iris 9,6 m2Impregnerad transparent
37 631 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Iris 9,6 m2
Impregnerad transparent
37 631 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Stugan är tillverkad av långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena. Att knuttimra är det mest traditionella sättet att bygga stugor och har många fördelar som exempelvis att du helt slipper skruvar och spik för att bygga ihop väggarna. En teknik som är enkel för dig helt utan byggerfarenhet. Stugan levereras i delar som knuttimras ihop och med alla nödvändiga fästelement inkluderade. Alla övriga detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt. Väggarna är även förberedda för isolering vid behov.
Stuga Iris är tillverkad av 28 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Stugan har en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. Ett utgående fönster med enkelglas. Väggdetaljer med dubbelhaksknutar. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 19 mm hyvlade impregnerade brädor till terrass
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Stuga Iris är tillverkad av 28 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Stugan har en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. Ett utgående fönster med enkelglas. Väggdetaljer med dubbelhaksknutar. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 19 mm hyvlade impregnerade brädor till terrass
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101980 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Area | 9,9 m2 |
| Altan | Nej |
| Längd | 3800 mm |
| Höjd | 2600 mm |
| Bredd | 2960 mm |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Säsong | Sommar |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Golvyta | 9,6 m2 |
| Area | 9,9 m² |
| Antal Rum | 1 st |
| Isolering | Nej |
| Glas | 2-glas |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142051542 |




