Gräsklippare AL-KO 32.2 E Comfort
2 695 kr
2 340 krSpara 13 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

AL-KO 32.2 E Comfort är med sin klippbredd på 32 cm den minsta och smidigaste modellen i AL-K´s Comfortserie av elgräsklippare med sladd.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
AL-KO 32.2 E Comfort är med sin klippbredd på 32 cm den minsta och smidigaste modellen i AL-K´s Comfortserie av elgräsklippare med sladd.
Rekommenderas för gräsmattor upp till 250m² och lagras smidigt genom att fälla ihop handtaget. Enkel klipphöjdjustering i sex steg, uppsamlare på 35 liter och mjukt greppvänlig handtag är andra fördelar man får med denna modell.
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113851 |
| Area | 250 m² |
| Uppsamlare | 35 l |
| Spänning | 230 V |
| Klipphöjd | 2,0 - 7,5 cm |
| Klippbredd | 32 cm |
| Elstart | Ja |
| Motortillverkare | AL-KO |
| Höjd | 430 mm |
| Längd | 710 mm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt/prestanda | 1200 W |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 17 kg |
| Bredd | 450 mm |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4003718061567 |
