Gräsklippare AL-KO 3.22 E Easy
2 595 kr
2 433 krSänkt pris!Spara 162 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

AL-KO 3.22 E Easy är med sina kompakta mått och lätta vikt en perfekt gräsklippare för gräsmattor upp till 250m².
Varumärke
AL-KOBeskrivning
AL-KO 3.22 E Easy är med sina kompakta mått och lätta vikt en perfekt gräsklippare för gräsmattor upp till 250m².
Uppsamlaren är på 35 liter och tas enkelt av om man istället vill klippa med bakutkast, klipphöjden kan justeras i sex lägen mellan 20 och 75mm. De stora hjulen ger bra framkomlighet även på ojämnt underlag och motorn på 1200W har gott om kraft för att hantera maskinens klippbredd på 32 cm.
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113849 |
| Area | 250 m² |
| Uppsamlare | 35 l |
| Spänning | 230 V |
| Klipphöjd | 2,0 - 7,5 cm |
| Klippbredd | 32 cm |
| Elstart | Ja |
| Motortillverkare | AL-KO |
| Höjd | 400 mm |
| Längd | 710 mm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt/prestanda | 1200 W |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 11,5 kg |
| Bredd | 450 mm |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4003718061543 |
