Gräsklippare AL-KO 38.2 E Comfort
3 095 kr
2 970 krSänkt pris!
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

AL-KO 38.2 E Comfort är den mest påkostade modellen av elgräsklippare med sladd. 38 cm klippbredd och 1600W motor gör att denna modell klarar gräsmattor upp till 500kvm².
Varumärke
AL-KOBeskrivning
AL-KO 38.2 E Comfort är den mest påkostade modellen av elgräsklippare med sladd. 38 cm klippbredd och 1600W motor gör att denna modell klarar gräsmattor upp till 500kvm².
3INONE betyder att du kan välja mellan bioklipp, bakutkast eller uppsamling när du klipper gräset. De stora XXL bakhjulen ger bra framkomlighet i ojämn terräng och vid förvaring kan gräsklipparen fällas ihop och ställas på högkant för att spara plats i förrådet eller garaget. Mjukt handtag och smidig klipphöjdjustering i sex steg är andra fördelar man får med denna modell.
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113852 |
| Area | 500 m² |
| Uppsamlare | 45 l |
| Spänning | 230 V |
| Klipphöjd | 2,0 - 7,5 cm |
| Klippbredd | 38 cm |
| Elstart | Ja |
| Motortillverkare | AL-KO |
| Höjd | 430 mm |
| Längd | 750 mm |
| Multiclip | Ja |
| Effekt/prestanda | 1600 W |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 21 kg |
| Bredd | 520 mm |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4003718061574 |
