Gräsklippare AL-KO 4.60 SP-S Easy
4 695 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gräsklippare AL-KO EASY 4.60 SP-S är en lätt och smidig bensinklippare från Easy-serien. Välj mellan att samla upp gräset eller att använda bakutkastet. Den låga viken gör gräsklipparen enkel att hantera på mindre och kuperade tomter. Gräsklipparen höjdjusteras enkelt med en spak till alla hjulen.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
Gräsklippare AL-KO EASY 4.60 SP-S är en lätt och smidig bensinklippare från Easy-serien. Välj mellan att samla upp gräset eller att använda bakutkastet. Den låga viken gör gräsklipparen enkel att hantera på mindre och kuperade tomter. Gräsklipparen höjdjusteras enkelt med en spak till alla hjulen.
Specifikationer
- Funktion: Bakutkast och uppsamling
- Justering av klipphöjd: Central, 7 lägen
- Motor: AL-KO Tech 140, ccm/ kW / v/min. 140 / 2,0 / 2900- Hjuldrivning: Ja
- Kåpa: pulverlackad plåt
- Hjul Ø fram / bak 200 mm / 250 mm
- Funktion: Bakutkast och uppsamling
- Justering av klipphöjd: Central, 7 lägen
- Motor: AL-KO Tech 140, ccm/ kW / v/min. 140 / 2,0 / 2900- Hjuldrivning: Ja
- Kåpa: pulverlackad plåt
- Hjul Ø fram / bak 200 mm / 250 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113795 |
| Area | 1400 m² |
| Uppsamlare | 60 l |
| Klipphöjd | 3-7,5 cm |
| Klippbredd | 46 cm |
| Elstart | Nej |
| Motortillverkare | AL-KO |
| Motornamn | Tech 140 |
| Multiclip | Nej |
| Driftkälla | Bensin |
| Serie | Easy |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Vikt | 28,1 kg |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Ja |
| EAN-nr | 4003718060850 |






