Matgrupp Venture HomePerla 152/210 med 4 Asta StolarBlanka Ben
9 685 kr9 979 kr
Sänkt pris!
Perla 152/210 med 4 Asta Stolar
Blanka Ben9 685 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
- Hemleverans -
- Fraktkostnad 399 kr
Överstruket pris avser lägsta pris senaste 30 dagarna.
Matgrupp Perla 152/210 med 4 Asta Stolar från Venture Home är en trevlig matgrupp för uteplatsen eller trädgården. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Teak och de medföljande fyra karmstolarna är stapelbara är tillverkade av konstrotting. Denna grupp kräver lättare montering.
Varumärke
Beskrivning
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
Varumärke | Venture Home |
Art.Nr. | GR18970 |
Montering | Ja |
Färg | Vit/Natur |
Dynfärg | Grå |
Förlängningsbart | Ja |
Ben | Blank |
Material | Aintwood/Aluminium/Konstrotting |
Serie | Perla |
Form bord | Rektangulär |
Toppskiva | Teak |
Typ | Matgrupp |
Användningsområde | Utomhus |
Ställbar | Nej |
Rygghöjd | 52 cm |
Hopfällbar | Nej |
Dyna ingår | Ja |
Sittdjup | 460 mm |
Sitthöjd | 430 mm |
Sittbredd | 440 mm |
Antal Sittplatser | 4 |
Iläggsskiva | Ja |