Badkar Bathlife Chakra
Rek. pris 16 299 kr
14 299 kr
7 149 krSpara 50 %Kampanj62 tim kvar!

Chakra
7 149 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Bathlife Chakra är ett fristående badkar i snygg design. Badkaret har lite bredare kanter som kan användas som avställningsytor. Det är tillverkat av glasfiberförstärkt sanitetsakryl som är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil
- Avloppsslang
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil
- Avloppsslang
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Bathlife Chakra är ett fristående badkar i snygg design. Badkaret har lite bredare kanter som kan användas som avställningsytor. Det är tillverkat av glasfiberförstärkt sanitetsakryl som är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil
- Avloppsslang
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil
- Avloppsslang
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det beryder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Maria BVerifierad köpare
för 6 år sedanBadkaret levde upp till bild och textbeskrivning på nätet. Levererades snabbt, var enkelt och montera, stadigt och bekvämt.
- Uppgifter om plastens kvalité och ev miljöcertifiering skulle vara bra.
Eva VVerifierad köpare
för 6 år sedanPluss för fin design , minus för liten inneyta i badkaret. Därför valde jag bara fyra skärnor.
+ Fin design skön badkar med bekväm bred kant.
- Lite för liten
MariaVerifierad köpare
för 7 år sedanRiktigt snyggt badkar! Skönt att sitta i, att luta huvudet mot den breda kanten och lägga armarna på.
+ Snyggt
- Lite mindre än ett vanligt badkar
Anette Verifierad köpare
för 8 år sedanMycket skönt badkar som är stilrent.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40573506 |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Akryl |
| Justerbar | 20 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Placering | Fristående |
| Serie | Chakra |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 480 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 60 kg |
| Bredd | 700 mm |
| Volym | 250 l |
| EAN-nr | 7330027155951 |


