Badkar Bathlife Njuta 160

Njuta 160
Beskrivning
Oavsett om du badar med ett berg av skum eller använder väldoftande badoljor så kommer hela familjen att jubla.
OBS! Levereras med ställbara fötter.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Recensioner
Skönt badkar, det känns lent och fräscht. Det är lätt men stabilt och det var lätt att montera det. Benen syns inte förrän man lutar badkaret så jag trodde först att man glömt att skicka dem. Badkaret är bekvämt men jag ångrar lite att jag inte beställde den längre versionen.
Lätt smidigt snyggt badkar.
Lite otydligt att badkaret ej ser likadant ut på båda sidor. Ser väldigt symmetriskt ut på bilderna.
Fint badkar, lätt installation
Sitter så bekvämt i den och den är helt perfekt storlek. Älskar att man bara behöver trycka ner pluppen i botten för att släppa ut vatten. Var rädd att kanterna skulle vara vassa och för smala men den är superbra. Den är väldigt lätt och flytta vilket är både bra och ibland lite irriterande. Den är lätt att flytta på när man ska städa men flyttas lätt när den är tom och man rengör i den så rör den sig. Men den får toppbetyg. Både jag som är en kort liten nätt tjej och min man som är lång och kraftig trivs med badkaret.
Jätte fint badkar, mycket bekvämt - tveka ej. Tänk på att karet inte är helt ovalt.
Mycket nöjd. Det är lika snyggt som det är på bilden
Fin bra produkt. Helt enligt beskrivning och fin finish. Mycket skön att bada i.
Bra kvalitet god form
Mycket badkar för pengarna.
Lätt o installera snyggt o bra pris.
Rekomenderar att köpa detta badkar. Rymligt och mycket god finish i förhållande till pris. Gjorde en modifikation på badkaret, satte gummitassar på badkarsfötterna då det annars med lätthet förflyttar sig när det är tomt ( speciellt med småbarn i huset ).
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40491985 |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Akryl |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Placering | Fristående |
| Serie | Njuta |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 400 mm |
| Höjd | 540 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 44 kg |
| Bredd | 800 mm |
| Volym | 280 l |
| EAN-nr | 7330027155845 |




