Badkar Bathlife Soft 1600 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Soft 1600 mm

Beskrivning
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
Rengöring
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Dokument
Recensioner
Fint badkar, rymligt. Lätt att kliva in och ur. Mer svart än grått. Eftersom badkaret väger lite är det enkelt att flytta när man ska städa.
Funkar bra utan problem
+ prisvärt! Lätt i vikt vilket var ett stort plus när det skulle upp på övervåningen. Snyggt format & rejält så man känner att man får plats utan problem. - Blir väldigt lätt repor så redan efter första badet syntes det repor i botten på badkaret.
Superfint badkar! Lagom stort och väldigt bekväm för en person. Såg att vissa skrev att man borde kunna sitta två men då är det nog inte ett enmansbadkar man ska köpa:) Iaf är det jättefint. MEN färgen (vi köpte grå) är mörkare än på bild. Ingen fara för oss, men värt att veta. Inte jättemörkt med aningen mörker än bilderna. Finishen är hårdplast och inte soft-touch som jag var orolig för. Dvs den tål repor och är inte speciellt känslig. Supernöjda!!
+ Fint + Rymligt, skönt med lite bredare än standard (speciellt om man badar två) + Enkelt att ställa in benen och dra röret under - lite väl rak i ryggen, kunde varit lite bättre vinkel.
Fint och rymligt badkar!
Väldigt nöjd med badkaret. Ända negativa är att man endast en vuxen får plats! Visst kan man sitta två men det blir otroligt trångt!
Bra badkar som har fint och bra sittdjup, våra två barn får plats hur bra som helst. Även stort och rymligt för en vuxen (eller två)
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | SOT 160 F1G GWGW ACB |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Akryl |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Placering | Fristående |
| Serie | Soft |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 450 mm |
| Höjd | 590 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 36 kg |
| Bredd | 750 mm |
| Volym | 265 l |
| Färg | Beige, Svart, Vit |
| Yta | Blank, Matt |
