Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 Front
fr.6 995 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ecobad med 3/4 Front
6 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 front är ett stabilt badkar i emaljerad stålplåt med ett underrede i elförzinkad stålplåt. Badkaret levereras komplett med trekvartsfront på alla sidor vilket gör det lätt att rengöra under badkaret.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
LangenfeldBeskrivning
Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 front är ett stabilt badkar i emaljerad stålplåt med ett underrede i elförzinkad stålplåt. Badkaret levereras komplett med trekvartsfront på alla sidor vilket gör det lätt att rengöra under badkaret.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Vardagslyx i badrummet med badkaret Langenfeld Ecobad. Badrummet är platsen där dagen börjar och slutar. Hos Langenfeld tycker man att den platsen ska kännas lite lyxig. Langenfelds emaljerade badkar är av riktig kvalitet som håller en livstid - så att ditt badrum känns lika lyxig idag som om 10 år.
Övrigt
Justerbara fötter.
Lätt åtkomligt vid städning.
Stålbadkar med tålig emaljering.
Underrede i elförzinkad stålplåt.
Stabil konstruktion i funktionell design.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Övrigt
Justerbara fötter.
Lätt åtkomligt vid städning.
Stålbadkar med tålig emaljering.
Underrede i elförzinkad stålplåt.
Stabil konstruktion i funktionell design.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Recensioner
LehnaVerifierad köpare
för 1 månad sedanLite lågt och trångt
Olof JVerifierad köpare
för 2 månader sedanLeverans har ännu ej kommit trots aviseringar. DHL missköter sig!
RickardVerifierad köpare
för 3 månader sedanBra kvalitet till rimligt pris
Niclas EVerifierad köpare
för 4 månader sedanAnvänt badkaret cirka en månad nu, har fungerat felfritt och var enkelt att montera.
+ Enkel montering
- Inget att anmärka
Laith Al-TaieVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket fint design och enkelt att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Langenfeld |
| Längd | 1500, 1600, 1700 mm |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Mot Vägg |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Höjd | 570 mm |
| Form | Rektangulär |
| Bredd | 700 mm |
| Front och Gavel | Ja, 3/4 |
| Serie | Ecobad |
| Blandare | Nej |
| Färg | Vit |
| Färg Front och Gavel | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| Bottenventil | Ja |
| Volym | 131, 142, 156 l |
| Vikt | 54 kg |
| Baddjup | 390 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |


