Räckesstolpe Herrljunga Ledstångsfabrik Enkel InomhusTjocklek: 6.76 mm
Rek. pris 1 610 kr
1 445 kr
Se priset!
Vald variant
Tjocklek:
6,76 mm

Enkel Inomhus
Tjocklek: 6.76 mm
1 445 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921E, anpassad för inomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspanel på en (1) sida, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Varumärke
Herrljunga LedstångsfabrikBeskrivning
Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921E, anpassad för inomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspanel på en (1) sida, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Egenskaper
| Varumärke | Herrljunga Ledstångsfabrik |
| Art.Nr. | 1399216.76-E-12 |
| Material | Rostfritt stål |
| Diameter | 42,4 mm |
| Typ | Räckesstolpe |
| Höjd | 989 mm |
| Tjocklek | 6,76 mm |
| Färg | Mattborstad |
| EAN-nr | 7350122359894 |

