Räckesstolpe Herrljunga Ledstångsfabrik Enkel UtomhusTjocklek: 10.76 mm
Rek. pris 2 184 kr
1 965 kr
Se priset!
Vald variant
Tjocklek:
10,76 mm

Enkel Utomhus
Tjocklek: 10.76 mm
1 965 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921E, anpassad för utomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspanel på en (1) sida, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Varumärke
Herrljunga LedstångsfabrikBeskrivning
Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921E, anpassad för utomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspanel på en (1) sida, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Egenskaper
| Varumärke | Herrljunga Ledstångsfabrik |
| Art.Nr. | 14992110.76-E-12 |
| Material | Rostfritt stål |
| Diameter | 42,4 mm |
| Typ | Räckesstolpe |
| Höjd | 989 mm |
| Tjocklek | 10,76 mm |
| Färg | Mattborstad |
| EAN-nr | 7333367000080 |

