Marinbatteri Yuasa 100Ah 960A
2 588 kr

100Ah 960A
2 588 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Yuasa Marin-serien är idealisk för båtar som kräver startström samt att leverera tillräcklig effekt till el-systemet. Marinbatterierna har en mycket god vibrationstålighet och lång livslängd i extrema miljöer. Polställning: +-
Varumärke
YuasaBeskrivning
Yuasa Marin-serien är idealisk för båtar som kräver startström samt att leverera tillräcklig effekt till el-systemet. Marinbatterierna har en mycket god vibrationstålighet och lång livslängd i extrema miljöer. Polställning: +-
Egenskaper
| Varumärke | Yuasa |
| Art.Nr. | M31-100 |
| Utförande | Starteffekt: 960A (MCA) |
| Produkttyp | Bly |
| Batterikapacitet | 100 Ah |
| Spänning | 12 V |
| Djup | 173 mm |
| Höjd | 240 mm |
| Vikt | 23,5 kg |
| Bredd | 330 mm |
